فروش باسکول ارزان

همواره سوالیست که برای همه افراد پیش می آید و لازم است تا قبل از اقدام به تهیه باسکول ارزان ، خود باسکول را بشناسند. خب مسلما کسی که سرچ می کند باسکول ارزان ، با خود باسکول نیز آشنایی دارد. اما در اینجا یک مقاله جامع در خصوص باسکول ارزان می خواهیم بخوانیم ، اطلاتی جامع در خصوص خود باسکول به ما خواهد داد. در اینجا سر فصل هایی در خصوص اینکه اصلا باسکل چیست و چه نوع باسکول هایی و در چه دقت هایی هستند صحبت خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید : باسکول

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی وسایل و تجهیزاتی جهت اندازه گیری و تقسیم بندی و ثبت و … در نوع و دقت اندازه گیری های متفاومت طراحی و استفاده می شود. باسکول که معروف ترین آن ها بشمار می آید وسیله ای است که برای اندازه گیری وزن یا به طور درست تر ، جرم یک جسم بکار می رود را باسکول می گویند. حال تفاومت این باسکول با سایر وسایل دیگری که ترازو نیز نام دارند چیست؟ خب باسکول نسبت به ترازو های کفه ای قدیم و یا دیجیتال امروزی کمی دقیق تر است و می تواند جرمی بالای 70 کیلوگرم را حداقل بسنجد. البته باسکول هایی داریم که حداکثر 20 کیلو هستند و در برخی مغازه داران قدیم نیز کاربرد دارند. اما باسکول های بزرگ و امروزی که پر فروش هستند معیار های بیشتر و متفاومتی دارند.

می توان به صورت خلاصه وار گفت که باسکول وسیله است که می تواند وزن و جرم وسایل حجیم و بزرگ را درشکل و اندازه های متفاوت اندازه گیری کند و به ما در قالب یک نشانه آنالوگ و یا بصری دیجیتال نشان دهد. می خواهیم به طور دقیق تر و خاص تر به این موضوع بپردازیم که اصلا باسکول ارزان چیست و چه ویژگی و اجرایی و انواع مختلفی دارد.

تماس با توزین تراز آریا جهت حرید باسکول ارزان در انواع مختلف از جمله : باسکول آویز ، باسکول دیجیتال ، باسکول جرثقیل  و …

شماره تماس ها : 02166946889 | 02166901967 | 02334573328 | 02334573327

معرفی و دسته بندی اصلی باسکول ارزان

لازم به ذکر است که باسکول ارزان هایی که تولید می شود امروزه در دو مدل دیجیتال و قپان هستند که بیشترین نوع آن ها دوباره بیشترین تولید و خرید را دارند نوع دیجیتال است. زیرا تمام اطلاعات را با آپشن های متفاوتی به صورت اعداد بصری به هر شخصی که اپراتور آن باشد نشان می دهد. اگر بخواهیم به طور جدا جدا به هر کدام از آن ها برپدازیم به شرح زیر می شود.

باسکول ارزان قپان : این دسته از باسکول ارزان علاوه بر دستی و آنالوگ بودن نیز از اجزای سنگی و ساده ای ساخته شده اند. اط طرفی کار کردن با آن ها بسیار دشوار و کار هر شخصی نیست. همچنین خواندن اعداد و جرم دقیق ممکم نیست و در گاتهی اوقات با تلورانسی چند کیلوگرمی به جواب می رسیم. (البته این توضیح در خصوص معایب باسکول ارزان قپان بود که بیشتر به نوع دیجیتال آن پرداخته شود.) البته این نوع از باسکول را نیز به باسکول های دستی و یا باسکول های فنری و مکانیکی نیز می شناسند که توسط گیر دادن سر آن به قسمتی و سپس آویزان کردن جسم مورد نظر باعث می شود تا فنر و یا مکانیزم آن بکار بیافتند و از طریق استاندارد های تعیین شده ، جرم و ورن جسم را به ما نشان دهد.

باسکول ارزان دیجیتال : این نوع از باسکول ها در واقع از سری جدید ها است و با فناوری خاصی از تکنولوژی الکترونیک ساخته شده. به کمک سنسور های مربوطه ، جرم و وزن جسم را به صورت کاملا دقیق محاسبه کرده و در قالب پالس ها و اطلاعات به پردازشگر فرستاده و اعداد به طور کاملا میانگین گرفته شده و وزن دقیق آن را به ما نشان می دهد. به دلیل دقیق ، پیشرفته و هوشمندانه بودن این نوع از باسکول ارزان بیشتر افراد به این نوع از باسکول ها برای انجام کار های رومزه خود روی آورده اند. اما کاربرد این باسکول ها کجاست؟

بیشتر بخوانید : پخش رنگ

انواع و کاربرد های باسکول ارزان چیست؟

نوبتی هم باشه نوبت معرفی تعدادی از باسکول ها است. خب همانطور که معلوم است با پیشرفت تکنولوژی ، توقع اشخاص بالا رفته و همین افزایش توقع باعث شده تا صنایع و ارگانهایی زیادی به وجود آیند که هر کدام کاربرد خاصی و متفاومت از یک وسیله را بخواهند و همین می شود نقطه قوت برای ساخت و تولید محصولات. در قسمت زیر تعدادی از انواع باسکول ها را برا شما معرفی کرده ایم تا بتوانید با آن ها بیشتر آشنا شوید.

  • باسکول ارزان آویز :

خدایی از این واضح تر وجود ندارد. از اسم این نوع از باسکول مشخص است که چه میخواهد بگوید. سلام من یک باسکول آویز هستم! دیگه چه میخواهید. ببینید دوستان به باسکول هایی که از طریق یک قلابی به جرثقیل، تیر آهنی و یا سقفی که از محکم باشد و از آن آویزان شود که بتواند وزن و جرم اجسام را بسنجد را باسکول آویز می گویند. در این نوع از باسکول ها ، خود وسیله تا حد مجازی باید از زمین فاصله بگیرد. همین موضوع باعث می شود تا وقتی جسمی از آن آویزان شود ، فوران به حد نساب خود برسد.

  • باسکول ارزان فروشگاهی :

باسکول های فروشگاهی پلترفرم باسکول ارزان زمینی است. مثل همان باسکول ها و ترازو هایی که روزانه در سایر فروشگاه ها میبینم و برای کشیدن انواع اقسام مواد قضایی و … استفاده می شود. دقت این نوع از باسکول ها در معیار بزرگتر کمی پایین تر است اما در حوزه فعالیت خود بسیار مفید و کارآمد واقع شده است و اکثر خریداران از این موضوع راضی بودند.

  • باسکول ارزان جاده ای :

اسم جاده که به گوش می رسد. سریعا موضوع خودرو و باربری به ذهن خطور می کند. همین موضوع در باسکول ارزان نیز مطرح است. این باسکول برای وزن و سنجش میزان باری که در خودرو سنگین است استفاده می شود. مثال : نیسانی و یا تریلی جدای وزن خود و قسمت بار خود ، مقداری با دارد و باید در عوارض میدان و یا سایر نقاط ثبت و تایید شود. دیگر لازم به خالی کردن بار نیست. فقط با رفتن به روی این باسکول ، وزن خودرو و بار طبق استاندارد های تعریف شده کسر می شود و وزن بار به دست می آید. پر فروش ترین نوع این باسکول ها ، باسکول 20 تنی ، باسکول 50 تنی و باسکول ارزان 60 تنی است.

بیشتر بخوانید: ثبت شرکت در اندیشه

انواع دیگری از باسکول ارزان

  • باسکول ارزان صنعتی :

سری باسکول های فروشگاهی که با ضخامت و استحکام بیشتری تولید و عرضه می شود را باسکول صنعتی می نامند. در کارخانه ها و یا کارگاه هایی که برای کشیدن وزن و جرم اجسام بزرگتر و سنگین تر از این باسکول استفاده می کنند. دلیل داشتن ضخامت و استحکام بالا ، به دلیل استفاده پیاپی و مکرر از باسکول ارزان صنعتی است که باعث شده این مقدار مصالح را در آن افزایش دهند. اگر شما نیز قصد خرید باسکول ارزان از نوع صنعتی را دارید ، اولی بایستی نوع وسایلی که قصد کشیدن وزن آن را دارید را مشخص کنید و بعد میزان و دفعاتی که قرار است از باسکول استفاده شود نیز باید مشخص شود. سپس می توان یک باسکول ارزان خوب نسبت به نیاز های خود تهیه و استفاده کرد.

  • باسکول ارزان باسکولت :

نوع سبک تر و دقیق تری از باسکول های ارزان ، باسکول های باسکولت است. این نوع از باسکول برای سنجش جرم در حوزه ها و مشاغلی است که در آن ها اجسام جنسی خاص و یا کم حجم و جرم هستند. مثلا در حوزه نخ و کاموا ، ریسنگدی و نساجی ، دارو و دارو سازی ، طلا و شیمی و …

  • باسکول ارزان کفه ای:

اگر به میادین میوه رفته باشید و یا اصلا در برخی کارخانه و کارگاه ها دیده باشید ، متوجه شده اید که ترازو و یا باسکول کفه ای وجود دارد که می تواند جرم جسم های مختلفی را بسنجد. این باسکول ها اکثرا با ظرفیت های بین 10 تا 45 تن عرضه می شود و از صفحه ای بزرگ که در ابعاد 1 در 1 و یا 3 در 3 ساخته شده اند تا بتوانند جرم و حجم بیشتری از بار را در خود جای دهد.

اجزای باسکول ارزان به چه شکل اتس و کار می کند؟

در نظر داشته باشید که در یک باسکول عمل اندازه گیری توسط سنسوری بنام لودسل انجام می شود و این مضوع مهم است که بدانید یک ترازو یا باسکول می تواند از چندین لودسل تشکیل شود و بتواند اندازه گیری دقیق تری در این خصوص داشته باشد. اما هر جقدر تعداد لودسل ها بیشتر و حرفه ای تر شوند ، قیمت و هزینه ساخت باسکول ارزان به گران تبدیل می شود.

حال از خود میپرسید که اصلا این لودسل چه کاری را انجام می دهد. یک ترازو و باسکول ارزان دیجیتال را در نظر بگیری که یک کفه دارد. خب مسلمان زیر این کفی نقاطی وجود دارند که باید اجزا بر روی آن ها سوار شوند و از طرفی کفی نیز روی سنسور های خود. این سنسو ها که لودسل نام داشتند ، در صورت یک عدد بودن باید بار و وسیله مورد نظر را برا انداهز گیری در مرکز و وسط ترازو قرار داد. اما اگر 4 لودسل داشته باشد در هر جای این کفه بخوایهم یک وزنه ثابت را بگذاریم ، همان وزن قبلی را با یک میانگین گیری دقیق و هوشمندانه نشان می دهد.

از همراهی شما تا انتهای این مقاله بسیار سپاس گذاریم.