باسکول جرثقیل

از آنجایی که برخی با خود باسکول ندارند نیاز است تا باخود باسکول آن ها آشنا کنیم تا ذهینتی درست نسبت به آن داشته باشند و سپس به خود موضوع باسکول جرثقیل بپردازیم. باسکول به وسیله ای اتلاق می شود که می تواند جرم اجسام سنگین و بزرگ و کوچک را اندازه گیری کند و سپس با توزین انجام شده ، فعالیت های مربوطه خود را پیش ببرند. لازم است بدانید که ما باسکول هایی زیادی در انواع و سایز و تناژ های مختلفی داریم که یکی از آن ها باسکول جرثقیل است. باسکول های امرزی کاملا دیجیتال بوده و تعدادی محدودی از آن ها برای صرفه اقتصادی و یا مزایای دیگر آن از نوع آنالوگ تولید و استفاده می شود.

باسکول ها دیجیتال در شکل ها مختلفی تولید می شود که برخی از آن ها مفه دارند و برای اجسام متوسط و نسبتا بزرگ هستند. برخی از آن ها جاده ای و برای تورین جرم وازم و اجسام داخل یک ماشین بابری و یا حتی تریلی و کامیون است و ساختار پیچیده ای دارند. اما برخی از آن ها نسبتا خیلی کوچک هستند و در سوپر مارکت ها و میوه فروشی ها دیه می شوند و برای توزین انواع مواد غذایی و خوراکی انجام می شود. بماند که برخی از آن ها با نام ترازو هستند و دقت اندازه گیری بالایی دارند و حتی در طلا فروشی نیز استفاده می شوند. اما لازم است تا بدانید که یکی از جالبترین و خاص ترین نوع باسکول آویز است که به باسکول جرثقیلی معروف است. در ادامه به این باسکول جرثقیلی خواهیم پرداخت.

تماس با توزین تراز آریا جهت حرید باسکول جرثقیل ، باسکول دیجیتال ، باسکول آویز و … :

شماره تماس ها : 02166946889 | 02166901967 | 02334573328 | 02334573327

باسکول جرثقیل چیست؟

باسکول جرثقیلی از سری باسکول های آویز و دیجیتال هستند که با آویزان شدن از سقف کارگاه هایی که جرثقیل دارند و یا با استفاده از تاور کرین عمل توزین را انجام می دهند است. این باسکول ها توسط قلابی که در دو طرف خود دارند ، باعث شده تا با آویزان شدن از یک شیئی همانند جرثقیل ، بتوانند به کمک نیروی همواهر نیاز جاذبه عمل توزین را انجام دهد.

بیشتر بخوانید : باسکول

باسکول جرثقیل

باسکول جرثقیل با تمرکز بر جرم جسم و نیرو کشسانی که به لودسل های آن وارد می شود ، می تواند جرم جسم را حساب کند. خیلی از افراد یکه از این سری از باسکول ها که دیده اند و یا استفاده کرده اند ، می گویند به دلیل تعادل نداشتن جسم و معلق ماندن در هوا ، باعث می شود تا با عواملی مانند برخورد با اجسام اطراف ، وزش باد و … در عمل توزین اختلال ایجاد شود و نتوانند به درستی این کار را انجام دهند. اما این موضوع در همه باسکول جرثقیل ها صدق نمی کند ، به این دلیل که باسکول جرثقیل شرکت ما و برخی شرکت ها معتبر با داشتن سیستم های نوسان گیر دیجیتال می تواند تا حد قابل توجهی ، که در حدود 80 درصد است این خطا را جبران کند و باعث درست و دقیق دیده شدن عدد روی نمایشگر شود.

اما به طور کلی باسکول جرثقیل در کنار باسکول های زمینی و کفه ای دقت کمتری دارد و فقط به خاطر بوجود آمدن مشکلات و موانعی در سر راه باعث شده تا باسکول جرثقیل ابداء و از آن استفاده شود. دلایلی اعم از سنگین و حجیم بودن جرم جسم ، جابجایی سخت جسم ، تعداد بالا بودن اجسام ، طویل بودن اجسام ، جاگیر بودن سایر باسکول ها و همچنین مشکلی مثل نبود سایر تجهیزات در انجام کار ، باعث شده تا باسکول جرثقیل ابداء و استفاده شود و بسیار کاربرد داشته باشد.

باسکول جرثقیل

انواع و اقسام باسکول جرثقیل

باسکول های جرثقیل اندازه و تناژ های مختلفی دارند و باید نسبت به مقدار نیاز خود از آن را سفارش داد و استفاده کرد. در قسمت زیر کل باسکول جرثقیل ها و تناژ های تولیدی آن را برای شما ذکر کرده ایم :

  • باسکول جرثقیل 5 تنی
  • باسکول جرثقیل 10 تنی
  • باسکول جرثقیل 15 تنی
  • باسکول جرثقیل 20 تنی
  • باسکول جرثقیل 30 تنی
  • باسکول جرثقیل 50 تنی (بسیار محدود)

از آنجایی که خیلی از کارگاه های تولیدی و مکان های که مجهز به تاورین کرین هستند ، از باسکول جرثقیل نیز بهره مند هستند ، اما بیشترین و پر کاربرد ترین نوع این باسکول های تناژ هایی با مقدار 5 ، 10 و 15 تن است و سایر تناژ های بخصوص 50 تن بسیار کم یافت و یا حتی اصلا تولید نمی شود و در شرایط خاص و بیشتر در بندرگاه و همچنین گمرک های کاربرد دارند. دلیل این کم و اندک بودن این مقدار است باسکول جرثقیل کم کاربرد بودن است که واقعا اصلا عقلانی نیست. مگر قصد وزن کشی تیرآهن و پروفیک را داشته باشیم ، چقدر باید ازآن ها را روی هم بچینیم تا این میزان برسیم. پس می توان حدس زد که بار هایی مثل کانتینر های 40 فوت به بالا با بار هایی خاص می تواند این میزان و تناژ از باسکول جرثقیل به دردشان بخورد.

باسکول جرثقیل

اجزای باسکول جرثقیل چیست؟

باسکول جرثقیل از چند جزئ ساده تشکیل شده که بسیار کارآمد و و مهم هستند. در یک باسکول جرثقیل از یک بدنه که حاوی محتویات ، مدار های الکترونیکی ، لودسا و قطعات فلزی درون آن است که باعث شده تا عمل توزین با آویزان شدن جسم مورد نظر از قلاب پاینی آن ، عم توزین انجام شود. سپس از طریق برد الکترونیکی و سیسم برنامه ریزی شده در برد الکترونیکی آن عمل توزین از طریق سنسور های انجام شده و در نمایشگر های سِوِن سِگمِنتی آن نمایش داده خواهد شد. اما جای جالب باسکول جرثقیل اینجاست که با ارتفاع گرفتن جم از زمین خواندن ارقام روی آن نیز سخت خواهد شد.

خرید باسکول جرثقیل

این آپشن که مرتبط به بخش قبل است ، برای راحت خوانده شدن ارقام روی باسکول جرثقیل است. به این شکل که با تهیه کردن یک کیت نمایش و اندازه گیری برای آن باسکول جرثقیل ، آن را در کنار و نزدکی یجرثقیل و یا حتی در دفتر فروش جنس مربوطه گذاشته و به صورت وایرس ، عمل توزین به صورت سور های الکترونیک به آن انتقال داده می شود و در نمایشگر آن نمایش داده می شود. با این کیت هم ارقام به راحتی خوانده می شود و از دردسر اینکه هر بار باید از طریق تنظیمان مربوطه اعدادظریب را تعیین کرد ، همگی در یک کیت در دم دست و کم جا تعبیه می شود و کار استفاده کننده را راتحت می کند.

از همراهی شما تا انتهای این مقاله بسیار سپاس گذاریم.